Grayhill, Inc. 25BSP30-B-1-11
25BSP30-B-1-11 picture photo
Mfg. Part Number
25BSP30-B-1-11
Brief Description
ENCODER MECH PC 11POS SINGLE
Datasheet Download
25BSP30-B-1-11.pdf
Availability of 25BSP30-B-1-11
QUANTITY
25BSP30-B-1-11 Order Process
Ship out your order
Specifications of 25BSP30-B-1-11
Internal Part NumberEIS-25BSP30-B-1-11
Encoder TypeMechanical
Output TypeBinary (Absolute)
Pulses per Revolution12
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25BSP30-B-1-11
Related Links25BSP30, 25BSP30-B-1-11 Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
25BSP30-B-1-11 Details Description
Related parts for 25BSP30-B-1-11
TXRX 16BIT BIDIR 5V I/O 54FBGA datasheet.pdf
SCR SEN 400V .8A 5 UA TO92 TR datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.154A 150 MOHM datasheet.pdf