Microchip Technology 25LC010AT-I/MNY
25LC010AT-I/MNY picture photo
Mfg. Part Number
25LC010AT-I/MNY
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8TDFN
Datasheet Download
25LC010AT-I/MNY.pdf
Availability of 25LC010AT-I/MNY
QUANTITY
25LC010AT-I/MNY Order Process
Ship out your order
Specifications of 25LC010AT-I/MNY
Internal Part NumberEIS-25LC010AT-I/MNY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMold Compound Update 18/Feb/2015
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
PCN OtherCuPdAu Bond Wire 24/Apr/2015
Standard Package3,300
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size1K (128 x 8)
Speed10MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-TDFN (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25LC010AT-I/MNY
Related Links25LC010, 25LC010AT-I/MNY Datasheet, Microchip Technology Distributor
25LC010AT-I/MNY Details Description
Related parts for 25LC010AT-I/MNY
RES 0.15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DECODER/MUX 1OF2 SC70-6 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 4V datasheet.pdf
MEL/MSI CARRIER 5X20 IP 40 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V 1% BP 1825 datasheet.pdf
MAT KIT Z2 3-LAYER VNL 24''X36'' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf