Daburn 2616/18-WH-500
2616/18-WH-500 picture photo
Mfg. Part Number
2616/18-WH-500
Datasheet Download
2616/18-WH-500.pdf
Availability of 2616/18-WH-500
QUANTITY
2616/18-WH-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2616/18-WH-500
Internal Part NumberEIS-2616/18-WH-500
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge18 AWG
Conductor Strand41/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.108" (2.74mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.031" (0.80mm)
Length500' (152.44m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
RatingsUL Style 3135
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2616/18-WH-500
Related Links2616/18, 2616/18-WH-500 Datasheet, Daburn Distributor
2616/18-WH-500 Details Description
Related parts for 2616/18-WH-500
FUSE HOLDER CARTRIDGE CHASS MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
2MM FB,5RV,REC,ASY,030,PF,4.25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS RF 2.1GHZ 230W NI780S-6 datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf