Curtis Industries 265A61-10
265A61-10 picture photo
Mfg. Part Number
265A61-10
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Accessories
Brief Description
CONN TERM BLK CVR 10POS
Datasheet Download
265A61-10.pdf
Availability of 265A61-10
QUANTITY
265A61-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of 265A61-10
Internal Part NumberEIS-265A61-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Accessories
SeriesCDM
TypeCover
Number of Positions10
For Use With/Related ProductsCDM Series
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)265A61-10
Related Links265A, 265A61-10 Datasheet, Curtis Industries Distributor
265A61-10 Details Description
Related parts for 265A61-10
IC SUPERVISOR 3.00V LOW TO92 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TVS DIODE 4VWM 14.3VC SOT23 datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf