Curtis Industries 265A67-29
265A67-29 picture photo
Mfg. Part Number
265A67-29
Brief Description
CONN TERM BLK HINGED CVR 29POS
Datasheet Download
265A67-29.pdf
Availability of 265A67-29
QUANTITY
265A67-29 Order Process
Ship out your order
Specifications of 265A67-29
Internal Part NumberEIS-265A67-29
TypeCover - Hinged
Number of Positions29
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)265A67-29
Related Links265A, 265A67-29 Datasheet, Curtis Industries Distributor
265A67-29 Details Description
Related parts for 265A67-29
FIXED IND 470UH 88MA 26 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC 1.2A PWR DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 160PO datasheet.pdf
9 DUAL PORT TY4 F/F 19.05MM datasheet.pdf