Sensata Technologies/Airpax 279-1-1REG4-53-9-9-15
279-1-1REG4-53-9-9-15 picture photo
Mfg. Part Number
279-1-1REG4-53-9-9-15
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 160VDC
Datasheet Download
279-1-1REG4-53-9-9-15.pdf
Availability of 279-1-1REG4-53-9-9-15
QUANTITY
279-1-1REG4-53-9-9-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of 279-1-1REG4-53-9-9-15
Internal Part NumberEIS-279-1-1REG4-53-9-9-15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series279
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC160V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)279-1-1REG4-53-9-9-15
Related Links279-1-1REG, 279-1-1REG4-53-9-9-15 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
279-1-1REG4-53-9-9-15 Details Description
Related parts for 279-1-1REG4-53-9-9-15
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT MINI PV 40AU 18-20AWG datasheet.pdf
CAP TANT POLY 68UF 6.3V 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.6A SYNC 10TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
REFLOW HOTGAS NOZZLE 90X90 WQB datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 5A SOT89-3 datasheet.pdf