Sensata Technologies/Airpax 279-2-1-51F-9-9M-40-AH
279-2-1-51F-9-9M-40-AH picture photo
Mfg. Part Number
279-2-1-51F-9-9M-40-AH
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 160VDC
Datasheet Download
279-2-1-51F-9-9M-40-AH.pdf
Availability of 279-2-1-51F-9-9M-40-AH
QUANTITY
279-2-1-51F-9-9M-40-AH Order Process
Ship out your order
Specifications of 279-2-1-51F-9-9M-40-AH
Internal Part NumberEIS-279-2-1-51F-9-9M-40-AH
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)279-2-1-51F-9-9M-40-AH
Related Links279-2-1-51F, 279-2-1-51F-9-9M-40-AH Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
279-2-1-51F-9-9M-40-AH Details Description
Related parts for 279-2-1-51F-9-9M-40-AH
FERRITE TUBULAR BEAD 35.56MM datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 3V LOGIC 28SSOP datasheet.pdf
IC VIDEO SW 2-IN/1-OUT/3CH 16DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS R/A LONG LA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
RES 91.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
ANT DIPOLE RIGHT ANGLE 140 FL datasheet.pdf
220UF 16V 6,3X11MM 85C 2500H datasheet.pdf