Sensata Technologies/Airpax 279-2-1-51F-9-9M-80-AH
279-2-1-51F-9-9M-80-AH picture photo
Mfg. Part Number
279-2-1-51F-9-9M-80-AH
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 80A 160VDC
Datasheet Download
279-2-1-51F-9-9M-80-AH.pdf
Availability of 279-2-1-51F-9-9M-80-AH
QUANTITY
279-2-1-51F-9-9M-80-AH Order Process
Ship out your order
Specifications of 279-2-1-51F-9-9M-80-AH
Internal Part NumberEIS-279-2-1-51F-9-9M-80-AH
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating80A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)279-2-1-51F-9-9M-80-AH
Related Links279-2-1-51F, 279-2-1-51F-9-9M-80-AH Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
279-2-1-51F-9-9M-80-AH Details Description
Related parts for 279-2-1-51F-9-9M-80-AH
IC SDRAM 512MBIT 166MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 560VDC RAD datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG YEL SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CABLE 25COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 0.6MM 12-24VDC datasheet.pdf
A/L UNIV HDR 20P RA SHT LAT datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 180 SOLID datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-36VIN 24VOUT datasheet.pdf