Sensata Technologies/Airpax 279-2-1REC4-52-9-6-50
279-2-1REC4-52-9-6-50 picture photo
Mfg. Part Number
279-2-1REC4-52-9-6-50
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 160VDC
Datasheet Download
279-2-1REC4-52-9-6-50.pdf
Availability of 279-2-1REC4-52-9-6-50
QUANTITY
279-2-1REC4-52-9-6-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 279-2-1REC4-52-9-6-50
Internal Part NumberEIS-279-2-1REC4-52-9-6-50
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)279-2-1REC4-52-9-6-50
Related Links279-2-1REC, 279-2-1REC4-52-9-6-50 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
279-2-1REC4-52-9-6-50 Details Description
Related parts for 279-2-1REC4-52-9-6-50
CAP TANT 4.7UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD 1:4 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CHIP LIN 32-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf