Vishay/Sprague 293D156X0025D2TE3
293D156X0025D2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
293D156X0025D2TE3
Brief Description
CAP TANT 15UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
293D156X0025D2TE3.pdf
Availability of 293D156X0025D2TE3
QUANTITY
293D156X0025D2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 293D156X0025D2TE3
Internal Part NumberEIS-293D156X0025D2TE3
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)293D156X0025D2TE3
Related Links293D156X, 293D156X0025D2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
293D156X0025D2TE3 Details Description
Related parts for 293D156X0025D2TE3
CONN D-SUB BACKSHELL 37 POS datasheet.pdf
DISCONNECT ADAPTER 2 MALE/1 FEM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 220V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP11T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf