Sumida Corporation CMD6D11BNP-4R7MC
CMD6D11BNP-4R7MC picture photo
Mfg. Part Number
CMD6D11BNP-4R7MC
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 1.4A 100 MOHM
Datasheet Download
CMD6D11BNP-4R7MC.pdf
Availability of CMD6D11BNP-4R7MC
QUANTITY
CMD6D11BNP-4R7MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CMD6D11BNP-4R7MC
Internal Part NumberEIS-CMD6D11BNP-4R7MC
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating1.4A
Current - Saturation1.3A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMD6D11BNP-4R7MC
Related LinksCMD6D11B, CMD6D11BNP-4R7MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CMD6D11BNP-4R7MC Details Description
Related parts for CMD6D11BNP-4R7MC
Connector Header 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRANS PNP 90V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf