Vishay/Sprague 293D226X9025D2TE3
293D226X9025D2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
293D226X9025D2TE3
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
293D226X9025D2TE3.pdf
Availability of 293D226X9025D2TE3
QUANTITY
293D226X9025D2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 293D226X9025D2TE3
Internal Part NumberEIS-293D226X9025D2TE3
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)293D226X9025D2TE3
Related Links293D226X, 293D226X9025D2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
293D226X9025D2TE3 Details Description
Related parts for 293D226X9025D2TE3
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 50 OHM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 62MA 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 12POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT MINI DIN 8P VRT SHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 15POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 10PF 5KV R7 AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf