Semtech 2AX682K2
2AX682K2 picture photo
Mfg. Part Number
2AX682K2
Brief Description
CAP CER 6800PF 2KV X7R NONSTND
Datasheet Download
2AX682K2.pdf
Availability of 2AX682K2
QUANTITY
2AX682K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2AX682K2
Internal Part NumberEIS-2AX682K2
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseNonstandard Chip
Size / Dimension0.270" L x 0.250" W (6.90mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.252" (6.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2AX682K2
Related Links2AX6, 2AX682K2 Datasheet, Semtech Distributor
2AX682K2 Details Description
Related parts for 2AX682K2
SPEAKER PIEZO MULTILAYER 25MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 56POS STR datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN +/-05V datasheet.pdf
FUS 600VAC DC F A MIDGET 1A TABS datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 100MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN CONTACT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BALL SCREW BRACKET datasheet.pdf
IC MCU ARM 1.25MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 24V 175X69MM IP68 datasheet.pdf