Microsemi Commercial Components 2EZ10D10E3/TR12
2EZ10D10E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ10D10E3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 10V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ10D10E3/TR12.pdf
Availability of 2EZ10D10E3/TR12
QUANTITY
2EZ10D10E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ10D10E3/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ10D10E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±10%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)3.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 7.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ10D10E3/TR12
Related Links2EZ10D1, 2EZ10D10E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ10D10E3/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ10D10E3/TR12
IC OPAMP GP 44MHZ 32TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC BATT CHRG MGMT LI-ION 24VQFN datasheet.pdf
RES 14.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 495MA 600 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf