Vishay/Dale CRCW06031R05FKEAHP
CRCW06031R05FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R05FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.05 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R05FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06031R05FKEAHP
QUANTITY
CRCW06031R05FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R05FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R05FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R05FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW06031R05FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R05FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06031R05FKEAHP
IC FILTER ACT PROG 28-SOIC datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
ANALOG INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT TH CLIP TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS POTTING W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
FAN 80X15MM TACH IP57 24VDC datasheet.pdf