Microsemi Commercial Components 2EZ110D2E3/TR8
2EZ110D2E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ110D2E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 110V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ110D2E3/TR8.pdf
Availability of 2EZ110D2E3/TR8
QUANTITY
2EZ110D2E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ110D2E3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ110D2E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±2%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)250 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ110D2E3/TR8
Related Links2EZ110D, 2EZ110D2E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ110D2E3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ110D2E3/TR8
IC MPU CAN DUAL HS 64-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 20NS 8SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 16-QFN-EP (3x3) datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 1.201K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 7A TO220 datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 6-50PF 50V TH datasheet.pdf