Microsemi Commercial Components 2EZ22D2/TR12
2EZ22D2/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ22D2/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 22V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ22D2/TR12.pdf
Availability of 2EZ22D2/TR12
QUANTITY
2EZ22D2/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ22D2/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ22D2/TR12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±2%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)12 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 16.7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ22D2/TR12
Related Links2EZ22D, 2EZ22D2/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ22D2/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ22D2/TR12
CAP FILM 3900PF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR 16TSSOP datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GDT 75V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12"L X 8"W datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 3A SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf