Microsemi Commercial Components 2EZ30D5E3/TR8
2EZ30D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ30D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 30V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ30D5E3/TR8.pdf
Availability of 2EZ30D5E3/TR8
QUANTITY
2EZ30D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ30D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ30D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±5%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 22.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ30D5E3/TR8
Related Links2EZ30D, 2EZ30D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ30D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ30D5E3/TR8
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
IC OSC VCO 20MHZ 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.634 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
SECURITY DC 9 USER WEB DOWNLOAD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
2.00MM PITCH SIL VERT EXTENDED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf