Microsemi Commercial Components 2EZ33D2E3/TR12
2EZ33D2E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ33D2E3/TR12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 33V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ33D2E3/TR12.pdf
Availability of 2EZ33D2E3/TR12
QUANTITY
2EZ33D2E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ33D2E3/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ33D2E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±2%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)23 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 25.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ33D2E3/TR12
Related Links2EZ33D2, 2EZ33D2E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ33D2E3/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ33D2E3/TR12
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 3.6M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A DO214AA datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/2W MELF datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf