Microsemi Commercial Components 2EZ33D2E3/TR8
2EZ33D2E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ33D2E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 33V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ33D2E3/TR8.pdf
Availability of 2EZ33D2E3/TR8
QUANTITY
2EZ33D2E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ33D2E3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ33D2E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±2%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)23 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 25.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ33D2E3/TR8
Related Links2EZ33D, 2EZ33D2E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ33D2E3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ33D2E3/TR8
IC INVERTER HEX TTL/LSTTL 14DIP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 440MA 2.355 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 12POS R/A GOLD datasheet.pdf
BD EMULATOR 78K0S UPD78983X datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
CAP FILM 56UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf