Amphenol Aerospace Operations 2M801-009-01NF10-201PA
2M801-009-01NF10-201PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-009-01NF10-201PA
Brief Description
M801 6C 4#23 2#12 PIN RECP OM
Datasheet Download
2M801-009-01NF10-201PA.pdf
Availability of 2M801-009-01NF10-201PA
QUANTITY
2M801-009-01NF10-201PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-009-01NF10-201PA
Internal Part NumberEIS-2M801-009-01NF10-201PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-009-01NF10-201PA
2M801-009-01NF10-201PA Details Description
Related parts for 2M801-009-01NF10-201PA
IDC CABLE - MPL30K/MC34M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
INTERFACIAL SEAL FOR DB50 datasheet.pdf
SNAP CONNECT SOFTWARE 1 LICENSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf