Amphenol Aerospace Operations 2M801-009-02NF13-7SB
2M801-009-02NF13-7SB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-009-02NF13-7SB
Brief Description
M801 7C 7#16 SKT RECP OM
Datasheet Download
2M801-009-02NF13-7SB.pdf
Availability of 2M801-009-02NF13-7SB
QUANTITY
2M801-009-02NF13-7SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-009-02NF13-7SB
Internal Part NumberEIS-2M801-009-02NF13-7SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-009-02NF13-7SB
Related Links2M801-009-, 2M801-009-02NF13-7SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-009-02NF13-7SB Details Description
Related parts for 2M801-009-02NF13-7SB
CONN HEADER .100 SNGL R/A 11POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 34.8VWM 61.9VC SMPC datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.2GHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
HDM MIDPLANE HSG GP POLZ PN AG datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 0.3W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 6LFCSP datasheet.pdf
CAP FILM 13UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf