Amphenol Aerospace Operations 2M801-009-07NF16-235PA
2M801-009-07NF16-235PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-009-07NF16-235PA
Brief Description
M801 35C 35#20HD PIN RECP OM
Datasheet Download
2M801-009-07NF16-235PA.pdf
Availability of 2M801-009-07NF16-235PA
QUANTITY
2M801-009-07NF16-235PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-009-07NF16-235PA
Internal Part NumberEIS-2M801-009-07NF16-235PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-009-07NF16-235PA
2M801-009-07NF16-235PA Details Description
Related parts for 2M801-009-07NF16-235PA
IC REG LDO 3.3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5.5NS 56CSBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS STR .100" TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf