Amphenol Aerospace Operations 2M803-001-06NF7-25PN
2M803-001-06NF7-25PN picture photo
Mfg. Part Number
2M803-001-06NF7-25PN
Brief Description
M803 5C 5#20HD PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M803-001-06NF7-25PN.pdf
Availability of 2M803-001-06NF7-25PN
QUANTITY
2M803-001-06NF7-25PN Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M803-001-06NF7-25PN
Internal Part NumberEIS-2M803-001-06NF7-25PN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M803-001-06NF7-25PN
Related Links2M803-001-, 2M803-001-06NF7-25PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M803-001-06NF7-25PN Details Description
Related parts for 2M803-001-06NF7-25PN
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CABLE ASSY ETHERNET M12 CIRC 2M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM-MAG 200MA datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf