Amphenol Aerospace Operations 2M804-002-06ZNU12-2S
2M804-002-06ZNU12-2S picture photo
Mfg. Part Number
2M804-002-06ZNU12-2S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M804 2C 2#12 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M804-002-06ZNU12-2S.pdf
Availability of 2M804-002-06ZNU12-2S
QUANTITY
2M804-002-06ZNU12-2S Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M804-002-06ZNU12-2S
Internal Part NumberEIS-2M804-002-06ZNU12-2S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M804-002-06ZNU12-2S
Related Links2M804-002-, 2M804-002-06ZNU12-2S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M804-002-06ZNU12-2S Details Description
Related parts for 2M804-002-06ZNU12-2S
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES 22 OHM 25W 5% TO220 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V R2H AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SC75 datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS W/POLAR .100 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf