Amphenol Aerospace Operations 2M804-003-00NF7-10S
2M804-003-00NF7-10S picture photo
Mfg. Part Number
2M804-003-00NF7-10S
Brief Description
M804 10C 10#23 SKT RECP OM
Datasheet Download
2M804-003-00NF7-10S.pdf
Availability of 2M804-003-00NF7-10S
QUANTITY
2M804-003-00NF7-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M804-003-00NF7-10S
Internal Part NumberEIS-2M804-003-00NF7-10S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M804-003-00NF7-10S
Related Links2M804-003, 2M804-003-00NF7-10S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M804-003-00NF7-10S Details Description
Related parts for 2M804-003-00NF7-10S
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SW STR LVR SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 44POS THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf