Amphenol Aerospace Operations 2M804-004-01NF14-5SA
2M804-004-01NF14-5SA picture photo
Mfg. Part Number
2M804-004-01NF14-5SA
Brief Description
M804 5C 5#12 SKT RECP THRD
Datasheet Download
2M804-004-01NF14-5SA.pdf
Availability of 2M804-004-01NF14-5SA
QUANTITY
2M804-004-01NF14-5SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M804-004-01NF14-5SA
Internal Part NumberEIS-2M804-004-01NF14-5SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M804-004-01NF14-5SA
Related Links2M804-004-, 2M804-004-01NF14-5SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M804-004-01NF14-5SA Details Description
Related parts for 2M804-004-01NF14-5SA
IDC CABLE - MCG40K/MC40F/X datasheet.pdf
CONN RECEPT 22POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN HEADER .062 2POS PCB 30AU datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB PROGR 56TSSOP datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 23POS 5MM BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf
LED XLAMP XQ-E TORCH COOL WH SMD datasheet.pdf
470UF 40V 15X30MM 85C 15000H datasheet.pdf