Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16NF10-2SA
2M805-001-16NF10-2SA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16NF10-2SA
Brief Description
M805 2C 2#16 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16NF10-2SA.pdf
Availability of 2M805-001-16NF10-2SA
QUANTITY
2M805-001-16NF10-2SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16NF10-2SA
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16NF10-2SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16NF10-2SA
Related Links2M805-001-, 2M805-001-16NF10-2SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-001-16NF10-2SA Details Description
Related parts for 2M805-001-16NF10-2SA
CONN HEADER 3POS 3.96MM VERT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 310 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf