Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16NF11-210SA
2M805-001-16NF11-210SA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16NF11-210SA
Brief Description
M805 10C 10#20HD SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16NF11-210SA.pdf
Availability of 2M805-001-16NF11-210SA
QUANTITY
2M805-001-16NF11-210SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16NF11-210SA
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16NF11-210SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16NF11-210SA
2M805-001-16NF11-210SA Details Description
Related parts for 2M805-001-16NF11-210SA
PHONE PLUG 3COND FEMALE BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 56 OHM 1W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 560 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE WE-LF SV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf