Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16NF9-25PB
2M805-001-16NF9-25PB picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16NF9-25PB
Brief Description
M805 5C 5#20HD PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16NF9-25PB.pdf
Availability of 2M805-001-16NF9-25PB
QUANTITY
2M805-001-16NF9-25PB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16NF9-25PB
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16NF9-25PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16NF9-25PB
Related Links2M805-001-, 2M805-001-16NF9-25PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-001-16NF9-25PB Details Description
Related parts for 2M805-001-16NF9-25PB
Connector Header 9 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CRD EXTEN 3COND 100' FROG HIDE datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
RJI CABLE 4X AWG 22/7 PCRANDED I datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 384KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 25.5VC 1.5KE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf