Amphenol Aerospace Operations 2M805-003-07NF12-5PA
2M805-003-07NF12-5PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-003-07NF12-5PA
Brief Description
M805 5C 5#16 PIN RECP OM
Datasheet Download
2M805-003-07NF12-5PA.pdf
Availability of 2M805-003-07NF12-5PA
QUANTITY
2M805-003-07NF12-5PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-003-07NF12-5PA
Internal Part NumberEIS-2M805-003-07NF12-5PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-003-07NF12-5PA
Related Links2M805-003-, 2M805-003-07NF12-5PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-003-07NF12-5PA Details Description
Related parts for 2M805-003-07NF12-5PA
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/1V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRIMMER datasheet.pdf
RES 510 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf