Toshiba Semiconductor & Storage 2SK2034TE85LF
2SK2034TE85LF picture photo
Mfg. Part Number
2SK2034TE85LF
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 20V 100MA USM
Datasheet Download
2SK2034TE85LF.pdf
Availability of 2SK2034TE85LF
QUANTITY
2SK2034TE85LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2SK2034TE85LF
Internal Part NumberEIS-2SK2034TE85LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs12 Ohm @ 10mA, 2.5V
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds8.5pF @ 3V
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2SK2034TE85LF
Related Links2SK203, 2SK2034TE85LF Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
2SK2034TE85LF Details Description
Related parts for 2SK2034TE85LF
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf