Everlight Electronics Co Ltd 30-2/RAC-AUWC/AM
30-2/RAC-AUWC/AM picture photo
Mfg. Part Number
30-2/RAC-AUWC/AM
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED PWR RED CLEAR 3MM
Datasheet Download
30-2/RAC-AUWC/AM.pdf
Availability of 30-2/RAC-AUWC/AM
QUANTITY
30-2/RAC-AUWC/AM Order Process
Ship out your order
Specifications of 30-2/RAC-AUWC/AM
Internal Part NumberEIS-30-2/RAC-AUWC/AM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
Series-
Packaging-
Color-
Lens Color-
Lens Transparency-
Millicandela Rating-
Lens Style/Size-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Current - Test-
Viewing Angle-
Mounting Type-
Wavelength - Dominant-
Wavelength - Peak-
Features-
Package / Case-
Supplier Device Package-
Size / Dimension-
Height (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30-2/RAC-AUWC/AM
Related Links30-2/RAC, 30-2/RAC-AUWC/AM Datasheet, Everlight Electronics Co Ltd Distributor
30-2/RAC-AUWC/AM Details Description
Related parts for 30-2/RAC-AUWC/AM
RES ARRAY 5 RES 68 OHM 6SIP datasheet.pdf
DIODE MODULE 135V 100A TO244AB datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC SMB datasheet.pdf
IC CONV SERIAL-TO-USB 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
SMD PIANO SWITCH 4 POSITION datasheet.pdf
MODULAR FLANGE DISC ENCL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 9V 111MA OUT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf