API Delevan 3094-103KS
3094-103KS picture photo
Mfg. Part Number
3094-103KS
Brief Description
FIXED IND 10UH 120MA 3.5 OHM SMD
Datasheet Download
3094-103KS.pdf
Availability of 3094-103KS
QUANTITY
3094-103KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-103KS
Internal Part NumberEIS-3094-103KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Material - CoreIron
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.5 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant29MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
Height - Seated (Max)0.133" (3.38mm)