API Delevan 3094-182FS
3094-182FS picture photo
Mfg. Part Number
3094-182FS
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 260MA 720 MOHM
Datasheet Download
3094-182FS.pdf
Availability of 3094-182FS
QUANTITY
3094-182FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-182FS
Internal Part NumberEIS-3094-182FS
Material - CoreIron
Inductance1.8µH
Tolerance±1%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)720 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-182FS
Related Links3094-, 3094-182FS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-182FS Details Description
Related parts for 3094-182FS
TVS DIODE 150VWM 243VC SMA datasheet.pdf
IC MPU Z80 6MHZ 44PLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 3.5MM STR PCB datasheet.pdf
IC MPU MPC74XX 1.7GHZ 360FCCBGA datasheet.pdf
OSC SO 133.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 3.3MH 4A HORZ datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3" 8A XCS datasheet.pdf
HINGED CABLE SADLE,ADH,NAT,16MM datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 15ppm 9pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf