United Chemi-Con ESMQ401ELL220MK25S
ESMQ401ELL220MK25S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ401ELL220MK25S
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ401ELL220MK25S.pdf
Availability of ESMQ401ELL220MK25S
QUANTITY
ESMQ401ELL220MK25S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ401ELL220MK25S
Internal Part NumberEIS-ESMQ401ELL220MK25S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current205mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ401ELL220MK25S
Related LinksESMQ401EL, ESMQ401ELL220MK25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ401ELL220MK25S Details Description
Related parts for ESMQ401ELL220MK25S
RES SMD 470 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX13487E datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 20W 12V 1.67A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC ANTENNA AMP AM/FM 28QFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10A 120W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf
6800UF 25V 22X30 datasheet.pdf