API Delevan 3094-333GS
3094-333GS picture photo
Mfg. Part Number
3094-333GS
Brief Description
FIXED IND 33UH 100MA 5 OHM SMD
Datasheet Download
3094-333GS.pdf
Availability of 3094-333GS
QUANTITY
3094-333GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-333GS
Internal Part NumberEIS-3094-333GS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance33µH
Tolerance±2%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant14MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-333GS
Related Links3094-, 3094-333GS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-333GS Details Description
Related parts for 3094-333GS
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
AMMETER 0-199.9A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI5 datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 50K 10MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS T/H R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
USB FLASH AH321 16GB SLC IND datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 3 ROW 105 POS datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf