API Delevan 3094-334GS
3094-334GS picture photo
Mfg. Part Number
3094-334GS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330UH 41MA 29 OHM SMD
Datasheet Download
3094-334GS.pdf
Availability of 3094-334GS
QUANTITY
3094-334GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-334GS
Internal Part NumberEIS-3094-334GS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance330µH
Tolerance±2%
Current Rating41mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)29 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant3.1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-334GS
Related Links3094-, 3094-334GS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-334GS Details Description
Related parts for 3094-334GS
RES SMD 340K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 8SRT datasheet.pdf
CAP CER 270PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 15NS 100TQFP datasheet.pdf
POT 25K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES 287 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
BEVEL 60DEG LONG REACH 1.0MM datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 60V CHA MNT datasheet.pdf