API Delevan 3094-393JS
3094-393JS picture photo
Mfg. Part Number
3094-393JS
Brief Description
FIXED IND 39UH 84MA 7 OHM SMD
Datasheet Download
3094-393JS.pdf
Availability of 3094-393JS
QUANTITY
3094-393JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-393JS
Internal Part NumberEIS-3094-393JS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance39µH
Tolerance±5%
Current Rating84mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-393JS
Related Links3094-, 3094-393JS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-393JS Details Description
Related parts for 3094-393JS
CONN HEADER .100 DUAL STR 48POS datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC DAC LOGARITHMIC 16-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf