API Delevan 3094R-153JS
3094R-153JS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-153JS
Brief Description
FIXED IND 15UH 115MA 3.7 OHM SMD
Datasheet Download
3094R-153JS.pdf
Availability of 3094R-153JS
QUANTITY
3094R-153JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-153JS
Internal Part NumberEIS-3094R-153JS
Material - CoreIron
Inductance15µH
Tolerance±5%
Current Rating115mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.7 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant22MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-153JS
Related Links3094R, 3094R-153JS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-153JS Details Description
Related parts for 3094R-153JS
JUMPER-H1503TR/A3048R/X 5" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONTACT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 8.2 NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf