API Delevan 3094R-822KS
3094R-822KS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-822KS
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 130MA 3 OHM SMD
Datasheet Download
3094R-822KS.pdf
Availability of 3094R-822KS
QUANTITY
3094R-822KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-822KS
Internal Part NumberEIS-3094R-822KS
Material - CoreIron
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant34MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-822KS
Related Links3094R, 3094R-822KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-822KS Details Description
Related parts for 3094R-822KS
CONN RECEPT 4POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 3GHZ 32TQFP datasheet.pdf
MCU 8BIT 32K FLASH 44-LQFP datasheet.pdf
RES 9.10K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W datasheet.pdf