Vishay/Sprague 30D476M040CB2A
30D476M040CB2A picture photo
Mfg. Part Number
30D476M040CB2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
47UF 40V 8X17.5 105C AXI
Datasheet Download
30D476M040CB2A.pdf
Availability of 30D476M040CB2A
QUANTITY
30D476M040CB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 30D476M040CB2A
Internal Part NumberEIS-30D476M040CB2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package552
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30D476M040CB2A
Related Links30D476M, 30D476M040CB2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
30D476M040CB2A Details Description
Related parts for 30D476M040CB2A
IC GP LV COMPARATOR SOT-23-5 datasheet.pdf
OSC XO 31.104MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 36POS STR GOL datasheet.pdf
HSG ASSY JR POWER TIMER 2P datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 99V 200MA SC70 datasheet.pdf