Vishay/Sprague 30D506G010CB5A
30D506G010CB5A picture photo
Mfg. Part Number
30D506G010CB5A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
50UF 10V 8X17.5 105C AXI
Datasheet Download
30D506G010CB5A.pdf
Availability of 30D506G010CB5A
QUANTITY
30D506G010CB5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 30D506G010CB5A
Internal Part NumberEIS-30D506G010CB5A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30D506G010CB5A
Related Links30D506G, 30D506G010CB5A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
30D506G010CB5A Details Description
Related parts for 30D506G010CB5A
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC TX RX HDMI/DVI 49WLSCP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 2AWG BLACK datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 25POS 1MM R/A datasheet.pdf