Micro Commercial Components (MCC) 30KP132CA-TP
30KP132CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
30KP132CA-TP
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 132VWM 213VC R6
Datasheet Download
30KP132CA-TP.pdf
Availability of 30KP132CA-TP
QUANTITY
30KP132CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KP132CA-TP
Internal Part NumberEIS-30KP132CA-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationTVS Breakdown Voltage 15/May/2013
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)132V
Voltage - Breakdown (Min)147.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp213V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseR6, Axial
Supplier Device PackageR-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KP132CA-TP
Related Links30KP13, 30KP132CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
30KP132CA-TP Details Description
Related parts for 30KP132CA-TP
FIXED IND 71.1UH 3.4A 86.1 MOHM datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.5A MINI 3P datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 73VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SO datasheet.pdf
UNPRINT MARKER LABEL 2500 PIECE datasheet.pdf
RADIAL BRISTLE DISC 1X1/8" 36 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
16M SDR SDRAM 200MHZ datasheet.pdf