Microsemi Commercial Components 30KPA144CAE3/TR13
30KPA144CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA144CAE3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 144VWM 223.2VC P600
Datasheet Download
30KPA144CAE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA144CAE3/TR13
QUANTITY
30KPA144CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA144CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA144CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)144V
Voltage - Breakdown (Min)160.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp223.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)135.8A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseP600, Axial
Supplier Device PackageP600
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA144CAE3/TR13
Related Links30KPA144, 30KPA144CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA144CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA144CAE3/TR13
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLK 22POS 5MM VERT BLUE datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W DO204AL datasheet.pdf
PANEL MNT FRAME FOR SCRJ DUPLEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf