Littelfuse 30KPA156CA-HRA
30KPA156CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
30KPA156CA-HRA
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 156VWM 245VC AXIAL
Datasheet Download
30KPA156CA-HRA.pdf
Availability of 30KPA156CA-HRA
QUANTITY
30KPA156CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA156CA-HRA
Internal Part NumberEIS-30KPA156CA-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series30KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)156V
Voltage - Breakdown (Min)174.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp245V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)123.7A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseP600, Axial
Supplier Device PackageP600
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA156CA-HRA
Related Links30KPA15, 30KPA156CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
30KPA156CA-HRA Details Description
Related parts for 30KPA156CA-HRA
FILTER LINE 15A SNAP-IN TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RING TONG STR 16-14AWG 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 134VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
SELF STRIPPING DROPWIRE BUTT CON datasheet.pdf
12U 11IN SWING OUT WALL MOUNT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
MICRO 9 F 36" /33 JACKS datasheet.pdf