Microsemi Commercial Components 30KPA36AE3/TR13
30KPA36AE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA36AE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 36VWM 61.8VC P600
Datasheet Download
30KPA36AE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA36AE3/TR13
QUANTITY
30KPA36AE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA36AE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA36AE3/TR13
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
Voltage - Breakdown (Min)40.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp61.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)490.3A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA36AE3/TR13
Related Links30KPA36, 30KPA36AE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA36AE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA36AE3/TR13
RES SMD 1.65KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC 4-PLEX datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR DIN RAIL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
1016 TB SOC RA PCB/UP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf