Microsemi Commercial Components 30KPA45CAE3/TR13
30KPA45CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA45CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 77.4VC P600
Datasheet Download
30KPA45CAE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA45CAE3/TR13
QUANTITY
30KPA45CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA45CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA45CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)391.5A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA45CAE3/TR13
Related Links30KPA45C, 30KPA45CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA45CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA45CAE3/TR13
PATCHBAY 1.5RACK JACK WIRE WRAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC 500MA PWR DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 5.56 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CAP MICA 2700PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf