Microsemi Commercial Components 30KPA54E3/TR13
30KPA54E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA54E3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 54VWM P600
Datasheet Download
30KPA54E3/TR13.pdf
Availability of 30KPA54E3/TR13
QUANTITY
30KPA54E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA54E3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA54E3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
Voltage - Breakdown (Min)56.84V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseP600, Axial
Supplier Device PackageP600
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA54E3/TR13
Related Links30KPA54, 30KPA54E3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA54E3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA54E3/TR13
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS FH .8MM BRD-BRD datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
RES 126K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
PATCH CORD VF-45 TO VF-45 50MM L datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64WLCSP datasheet.pdf
OSC TCXO 16.367667MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 16.000000MHZ SMD datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 16 V datasheet.pdf