Littelfuse 30KPA58CA-HRA
30KPA58CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
30KPA58CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 58VWM 92.4VC AXIAL
Datasheet Download
30KPA58CA-HRA.pdf
Availability of 30KPA58CA-HRA
QUANTITY
30KPA58CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA58CA-HRA
Internal Part NumberEIS-30KPA58CA-HRA
FamilyTVS - Diodes
Series30KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
Voltage - Breakdown (Min)64.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp92.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)327.9A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA58CA-HRA
Related Links30KPA5, 30KPA58CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
30KPA58CA-HRA Details Description
Related parts for 30KPA58CA-HRA
RES 158 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 700MA 560 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 3A TP-FA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf